Yağ Alma ve Lazer Lipoliz

Yağ Alma, bedeninizdeki bölgesel fazla kilolarınızın iz bırakmadan alınması işlemidir. Yağ alma bölgesel yağ birikimlerine iyi bir çözümdür

Çok farklı yöntemlerle yapılabilir:

 

Vakumla yağ alma (liposuction)

Lazer ile yağ alma (lazer lipoliz)

Akustik dalgalarla yağ alma (VASER)…

Lazer lipolizde ince kanül yağ dokusunu eritirken diğer bir kanül bunları vakumla emer. Lazer cildin sıkılaşmasını sağlar

Lazer lipoliz ile yağ alma işlemi yanda görülmektedir.Bu yöntemlerin tümü elimizin altında olmasına karşın emniyetli ve güvenilirliği açısından vakumla yağ alma (liposuction) ve son yılların önemli bir teknolojik gelişimi olması nedeniyle lazer ile yağ alma (lazer lipoliz) en çok uyguladığımız yöntemlerdendir.

 

Kliniğimizde yüksek Watt Lazer bulunmaktadır. Bu yöntemde vucut her bölgesi için ayrı ayrı planlama yapılarak yağlar alınmaktaddır. Bu yöntemde iz kalmaması önemli bir üstünlüktür.

Lazer lipoliz bölgesel yağ birikimleri için iyi bir çözüm olabilmektedir.

Neden Yağ Alma? Liposuction her zaman sahip olmak istediginiz görüntüye ulasmanizda büyük rol oynar. Çünkü spor ve dietle verilelemeyen fazlalıklar liposuction yöntemi ile doğrudan hedeflenir ve hastanın incelmek istediği bölgelerde mükemmel bir sonuç elde edilir. Liposuciton fiziksel görünümünüzde değişim yaratarak kendinize olan güveninizi arttırır. Liposuction vücudun belirli bölgelerinden istenmeyen yağları kaldırarak vucüt şeklini geliştiren bir yöntemdir. Zamanla vücudun çesitli bölümlerinde, diet ve egzersizle atılamayan bölgesel yağ birikimleri olurşur. Liposuction; karın bölgesi, kalça, basen, bacak ve üst kollarda oluşan istenmeyen yağları kaldırarak vücudunuzu şekle sokmanızı sağlar. Hızlı bir liposuction işlemiyle bu fazlalıklar kaldırılabilir. Liposuction, aynı zamanda ense ve çene çizgisiyle birlestirilerek, çenenizin altindaki bölüm yani gıdı diye tabir edilen bölgeler için de kullanılabilir. Özellikle bu bölgelerde lazer lipoliz en iyi sonuçların alınmasını sağlar.