Kol Germe

Kol germe, kol dedigimiz bölgenin yani koltuk altı ve dirsek arasında oluşan deformasyonun düzeltilmesini amaçlayan estik işlemdir.
Kimler Adaydır? Kilo alıp verme, doğum, yaş nedeniyle kollarda yağ birikim ive sarkma ve bunların eşlik ettiği deformasyonlar olabilmektedir. Kol hareketlerinde kolların gevşekliğinden dolayı dalga dalga sallanması can sıkıcı hale gelmektedir. Kol Germe Tedavisi Nasıl Yapılır? Kol germe için uygulanan bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemler şunlardır: Lazer Lipoliz ile Kol Germe, Koltuk Altında Kalan iz ile Kol Germe, Kol Boyunca İz Bırakan Kol Germe. 1. Lazer Lipoliz ile Kol Germe: İz bırakmayan yöntem olarak bilinir. Diğer yöntemlerde mutlaka bir iz kalırken bu yöntemde sadece yarım cm lik iki noktadan girilerek işlem yapılır. Uygun hastalarda çok tatminkar sonuç alınır. Lazer lipoliz denilen özel donanımlı bir cihaz aracılığı ile bir ince konul sarkan bölgelerde gezdirilerek fazla yağ emilir ve cilt sıkılaştırılır. Uygun adaylarda ciltte bir sarkma olmadan ve iz bırakmadan iyi bit sonuç elde edilir. Ciltte sarkma ve deformasyon olan hastalarda bile iyi bir sonuç elde etmek mümkün olabilmektedir. Aşağıda yöntemin nasıl çalıştığı görülmektedir. Görüldüğü üzere lazer ile cilt sıkılaştırılmakta ve kanül içinden fazla yağ alınmaktadır.
 2. Koltuk Altında Kalan iz ile Kol Germe Sadece koltuk altında iz kalacak şekilde sarkan ve deforme olan kol derisinin ve yağların alınarak kol kontürünün sağlanamsı işlemidir. 3. yönteme göre yine sıklıla tercih edilmektedir. 3.Kol Boyunca İz Bırakan Kol Germe: Koltuk altı, koltuk altı ve dirsek arası iz bırakacak şekilde kol germe işlemidir. Uygun hastalar için çok tatminkar kol kontürü sağlar. Ancak, izler, bazı bünyelerin iyileşme özelliğinden dolayı fazla kalmakta ve  bazılarında sadece ince bir çizgi şeklinde kabul edilir bir iz bırakmaktadır. Operasyon Genel anestezi altında yaklaşık yarım saat ile 2 saat arasında sürer. Aynı gün evinize gidebilirsiniz. İyleşme: Lazer lipoliz de ortalam aiki gün içinde diğer yöntemlerde 7-10 gün içinde sosyal yaşama ağır işler yapmamak kaydıyla dönülebilir.