THREAD LIFT

Memesi küçük olan kişilerin büyütme şansına   sahip oldukları konusunda bilgilendirilmeleri gerekmektedir. Bu, kadınlar için çok önemli bir konudur.  Memeler doğuştan itibaren küçük olabilir veya sonradan içi boşalarak küçülmüş olabilir. Bu gibi durumlarda büyütmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile estetik olarak daha güzel görünümlü memeler elde etmek mümkündür. Yeni boyut, kişinin arzusu, vücut ölçüleri ve memenin durumu dikkate alınarak planlanmalıdır. Hastanın beklentisi ve bizim belirlediğimiz boyut arasında, ideal beklentiyi karşılayacak oranda büyütme planlıyoruz. Silikon yapay meme kullanılarak meme büyütme estetiği yapıyoruz. Bunun dışında kişinin karın yağları alınarak memesine aktarılarak kendi dokusuyla da meme büyütme yapıyoruz.

Yapay memeler, anatomik yani damla şeklinde veya yuvarlak olabilir. Dış yüzeyi pürtüklü ya da düzgün yüzeyli olabilir. Hangi yöntem ve implantı kullanacağımızı hastaya göre tercih ederiz. Bunu da kişiye izah ederek hemfikir olduktan sonra ameliyatı yaparız. Kas üstü, kas altı, subfasial ve dual plan şeklinde birçok yerleştirme yöntemi mevcuttur. Her hasta için farklı bir çözüm gerekmektedir. Meme başı çevresi, meme altı ve koltuk altı kesileriyle bu ameliyatı yapıyoruz.

Meme ameliyatı genel anestezi ya da sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1-2 saat sürer. Ameliyattan sonra hasta arzu ediyorsa evine gidebilmektedir. Kişi 3-5 gün sonra işine dönebilir.