Bacak Estetiği

Düzgün ve yeterli dolgunlukta ve orantılı bacaklara sahip olmak herkesin istediği bir özelliktir. Estetik cerrahinin gelişen yöntemleri bacaklardaki görünüm problemlerine de mükemmel çözümler getirmektedir.

Bacaklardaki problemler; bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, diz çevresinde ve yanlarında aşırı kalınlaşmalar ve ayak bileklerinde  kalınlık olabilir.

Bacak estetiği, çarpık bacak, parantez bacak, kalın bacak ve daha fazle bilgi için www.estetikbacak.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bacak kontürü ve oranları ile vucudun bir bütün olarak görünümünü etkiler

Bu sorunlar egzersiz veya diyetle çözülebilecek problemler olmayıp genellikle ailesel veya genetik miras sonucu ortaya çıkar. Bacak şekli günlük yaşamın önemli bir sorunu haline gelebilmektedir. Bazı bayanlar bacaklarının şeklini beğenmediklerinden etek bile giymemektedirler. Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı ( calf implant ), liposakşın, lazer lipoliz ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraber uygulanabilmektedir. Merkezimizde öncelikle ve özellikle bu yöntemlerin en optimal düzeyde en yararlı sonuç alınacak şekilde geliştirilmiş ve kullanılmaktadır. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık yada şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ile bu sıkıntılar giderilebilir.

Belirgin bir baldır duruşu ve kontürü bacak görünümünde önemlidir.

Aynı problemler liposakşınla da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposakşın hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir. Bacak silikonu ile parantez bir bacakta sekildeki gibi bir düzelme hedeflenir. Bacak silikonu ile parantez bir bacakta sekildeki gibi bir duzelme hedeflenir. Vücuttaki simetriyi ve uyumu sağlayarak estetik bir görünüm sağlanması esas amaçtır. Bu amaçla; Liposakşın ve yağ enjeksiyonu tekniklerinin yardımı ile basık ve geniş görünümlü kalçalar daha dar, daha kalkık ve çıkıntılı bir görünüme getirilebilir, bacak ve basen bölgesi düzeltilerek bacak daha düzgün ve olduğundan daha uzunmuş gibi gösterilebilir. Diz bölgesine yönelik girişimlerle bacağın çarpık görünümü düzeltilebilir. Bacak estetiği ameliyatları bazen lokal anestezi bazen de genel anestezi altında yapılabilen, 1-3 saat arasında süren ameliyatlardır. Liposakşın ve yağ enjeksiyonu yapılmış ise herhangi bir iz kalmaz. Bacak implantı operasyonu yapılmış ise bacak arkasında küçük yatay kisa bir iz kalacaktır. İleri dönemde silik hale geleceğinden ve nispeten gizli bir yerde olduğundan rahatsız edici izler değildir.

SORULAR VE CEVAPLAR:

Genellikle bacakla ilgili hangi şikâyetlerle karşılaşıyorsunuz?

Bazı hanımlar etek giymekten çekinirler. Genellikle bunun nedeni bacaklarını beğenmemeleridir. Bacaklar vücudun her bölümü gibi estetik açıdan son derece önemli bir değere sahiptir kadın için. Çünkü bacaklar vücut ile bir bütünlük sağlar ve vucudun dilidir, endamının yansımasıdır. Bize bu nedenle başvuranların şikayetleri genelde bacak kalınlığı, bacakların çarpık ya da yuvarlak biçimde olması ya da ayak bileği kalınlığı oluyor. Aslında en fazla rastlanan sorunlardan biri de bacak inceliğidir. Ancak bu kişiler genellikle bu sorunlarının çözümü olmadığını sandıkları için uzmana gitmezler. Oysa son derece kolay bir şekilde bu problemin çözümü vardır. Bu tür sorunları olanlar genellikle sürekli pantolon giyerek bacaklarını kamufle etmek isterler.

Bacaklarından memnun olmayan hanımlara estetik cerrahi nasıl bir çözüm sunuyor?

Uzman olarak bizim amacımız bacaklarından mutsuz olan hanımların bacaklarını onların beğeneceği hale getirmek. Her şeyden önce bacakların kendine özgü parelilik içerisinde olması çok önemlidir. Biz operasyonla bacakları doğal bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de çeşitli yöntemler kullanıyoruz.